marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W złotnictwie mamy sporo firm. Co mają wspólnego? Na pewno metale, jakie wybierają do produkcji jubilerskich linii, ale także którymi kamieniami je wykańczają. Dziś skupimy się na dodatki. Dokonamy ich podziału i trochę zdefiniujemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są z reguły wytwarzane krzemionki z piasku, a prościej z odmiany szkła. Designerzy nierzadko wykorzystują je w tańszych wzorach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim wyróżnia się wyższym współczynnikiem rozszczepiania wiązki światła. Jest także nieznacznie cięższe od szkła zwyczajnego. Najbardziej rozpowszechnionym fabrykantem takiego materiału pozostaje zagraniczna firma Swarovski Elements.

Cubic Cyrkonia |to} drugi z reguły używany kamień. Ten kamień wytwarza się w pełni sztucznie. Jest bardzo gęsta, ponadto możemy ją dowolnie farbować. W branży jubilerskiej sama cyrkonia jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Jej największą pozytywną stroną pozostaje niewysoka cena.

Szlachetne Kamienie – najbardziej wartościowe z rodziny dodatków upiękniających biżuterię. Wyróżniamy ich w naturze zdecydowanie sporo. Ale, dziś skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, jest on zielony. Cieszy się popularnością złotników i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje zadziwiająco gęsty, ale również kruchy.

Rubiny pozostają nieomalże najcenniejszym rodzai kamieni szlachetnych, ale także przynależą do gatunku korundów. Słynną niebywałej twardości, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach czasami można zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – niezmiennie są bardzo doceniane w przemyśle jubilerskim. Podobnie do szafirów są z gatunku korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba złotników tworzy go chemicznie.

Diamenty – możemy pisać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z pośród istniejących na ziemi minerałów oraz również najcenniejsze.

Opisaliśmy główne wykończenia używane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty